سیدمحمد حسینی عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره هجمه‌های برخی مسئولان به شورای نگهبان، گفت: این حرکت خلاف مشی امام (ره) و قانون اساسی است و کسانی که سوگند پاسداری از قانون اساسی خورده‌اند باید به تقویت ارکان نظام بپردازند، نه اینکه به خاطر ردصلاحیت‌ها در کشور مسئله‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به ادعای برخی افراد که ردصلاحیت‌ها را موجب رکود اقتصادی در کشور می‌دانند، متذکر شد: هدف این افراد نگران کردن مردم است، چرا که رکود را باید مجریان و مسئولان دولتی برطرف کنند و مجلس نقش چندانی در رفع رکود ندارد.

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا معیار احترام به امام‌خمینی(ره) احترام به بیت ایشان است؟ خاطرنشان کرد: بیت امام احترام خاص خودش را دارد، اما اگر آنها نیز از خط امام فاصله بگیرند باید پاسخ‌گو باشند، چرا که آنها بیش از همه وامدار و مدیون امام هستند و اگر در بین مردم جایگاهی دارند به احترام امام است.

عضو هیئت مؤسس جبهه یکتا درباره واکنش بیت امام نسبت به تحریفات و نسبت‌های داده شده به امام‌خمینی(ره) در سال‌های اخیر، گفت: بیت امام آن‌طور که باید واکنشی نسبت به این تحریفات نداشتند، درحالی که وظیفه ایشان صیانت از اندیشه‌های امام است.

وی در پایان گفت: بیت امام باید بیش از دیگران به قانون پایبند باشند، چون رفتار و حرکات آنها زیر ذره‌بین است و نمی‌توانند برای خودشان انتظار امتیازات ویژه داشته باشند.

منبع: تسنیم