سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و با بیان اینکه امروز کاهش قیمت نفت به عنوان یک بهانه برای مشکلات اقتصادی مطرح می‌شود، گفت: عوامل متعددی در کاهش قیمت نفت دخیل است که نیاز به بررسی دارد ولی بخشی از آن به دلیل سیاست منفعلانه سیاست خارجی ماست که باعث شده قیمت نفت سقوط کند و به کشور لطمه سنگینی وارد شود.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به قراردادهای جدید نفتی تاکید کرد: این قراردادها یک بحث جدی است که این روزها مطرح می‌شود و اگر مجلس بخواهد بدون نظارت دقیق با این جریان همراهی کند، مطمئنا مشکلاتی در آینده به وجود خواهد آمد.

وی گفت: از طرفی این روزها بحث برنامه ششم توسعه مطرح است که اگر ارزیابی دقیقی در این رابطه توسط مجلس نشود ممکن است یک ریل گذاری نادرستی صورت بگیرد که در این صورت در ۵ سال آینده، کشور با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. به همین دلیل این مسائل می‌طلبد تا مراقبت جدی صورت گیرد.

وزیر سابق ارشاد در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان در ماه آینده، اظهار داشت: عده‌ای تلاش می‌کنند مجلسی ایجاد شود که صرفا موید دولت باشد و توجیه‌گر خطاها و احمالاتی باشد که از سوی دولت انجام می‌شود، در حالیکه مجلس باید استقلال خودش را حفظ کرده و در کنار حمایت از کارهای مثبت دولت به مسائل کاملا نظارت داشته باشد و در برابر ضعف‌ها و مشکلات هشدارهای لازم را بدهد.

حسینی افزود: دستگاه‌های نظارتی، مجلس فعلی، مجلس آینده و رسانه‌ها باید نظارت دقیقی بر مسائل داشته باشند و تلاش کنند تا مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود و ان‌شاءالله روزی برسد که مردم درگیر مشکلات اقتصادی نباشند.

وی در خاتمه اظهار داشت: اگر مجلس ما مجلس جدی و قاطعی نباشد و نظارت اساسی بر امور نداشته باشد نه تنها شرایط کنونی تغییر نمی‌کند بلکه وضعیت اقتصادی مردم و مسائل دیگر بدتر هم خواهد شد.

منبع: فارس